Juhi5 meeskonnakoolitus “Kuidas luua tööle tähendus ning leida üles oma tõelised tugevused ja kirg?”

Kuidas tugevused ja kirg aitavad leida töö sügavama tähenduse ning suurendada töötajate produktiivsust ja rahulolu?
Tähendusrikas töö on miski, millest palju räägitakse, kuid mille tegelik tähendus jääb paljudele arusaamatuks. On arvamusi, et tähendusrikas töö on elupäästev töö või töö, mis mõjutab paljude teiste inimeste elusid. Või et vaid tööandja peab vaeva nägema selle nimel, et töö meie jaoks tähendusrikkaks muuta. Töö tähenduse uurijad Stefeger, Dikk ja Duffy jõudsid aga järeldusele, et töö tähenduse loomine on kahesuunaline – seda saab luua nii organisatsioon kui inimene ise. 
 
Uuringud näitavad, tähendusrikas töö on töötajate suurema rahulolu ja tulemuslikkuse võtmeks. Gallupi globaalse pühendumise uuringu järgi jääb 85% töötajate täispotentsiaal kasutamata, nad ei ole pühendunud ning vaid üks kolmandik inimestest tunneb, et nende organisatsiooni kõrgem tähendus (miks, missioon, purpose) paneb neid tundma, et nende töö on neile oluline. 
 
Selleks, et olla tänapäeval edukas, peame muutma oma fookust ja keskenduma eelkõige oma töötajatele. Heade töötajate hoidmine on iga organisatsiooni võtme eduteguritest. Aidates töötajatel leida sügavama tähenduse, suurendad nende motivatsiooni ja valmisolekut ettevõtte edusse panustada.
 
Mida saavad organisatsioonid teha, et iga inimene saaks aru, milline on organisatsiooni kõrgem tähendus? Mida saavad organisatsioonid teha selleks, et nende inimesed oleks enda jaoks lahti mõtestanud, mis annab neile isiklikult tööle tähenduse ja kuidas luua tingimusi, et üha rohkem inimesi organisatsioonis teeks tähendusrikkamat tööd? 
 
Lihtne vastus sellele on, et organisatsioonid saavad luua tingimusi (organiseerida koolitusi, töötubasid jne), et iga inimene õpiks iseennast paremini tundma. Et inimene teaks, milliseid tegevusi ta loomupäraselt naudib, mis on see sisemine miks mis ta hommikul voodist tõusma sunnib ja mida inimene teeb suure kirega. Kui organisatsioon aitab inimest oma miksi ja kire suunas liikuda, siis võidab sellest ka organisatsioon. Sellest, kuidas seda teha, räägime sellel koolitusel.
 
Täpsemad teemad, mida koolitusel käsitleme: 
Tähendusrikas töö – mis see on ja miks see oluline on? 
Sinu loomupärased anded – kuidas neid tuvastada? 
Kirg ja töö – kuidas need omavahel seotud on? 
Sinu sisemine miks – kuidas jõuda oma sisemise miksini? 
Mida teha selleks, et nii sinu kui sinu inimeste silmad iga päev säraksid ja te teeksite tööd suure kirega? 
Praktilised sammud, kuidas luua organisatsioonis iga inimese tasandil tööle tähendus? 
 
Mida Sa koolituselt saad: 
Sõnastad oma sisemise miksi 
Suurendad sisemist motivatsiooni
Lood isikliku tähenduse tööle
Tugevdad oma meeskonda 
Suurendad produktiivsust ja õnnetunnet
Koostad tugevuste ja kiretsooni jõudmise tegevusplaani

Täpsema pakkumise saamiseks kirjuta info@juhi5.ee.

KOOLITAJAD

Olesija Saue – olen Goal Marketing strateeg, koolitaja ja executive coach. Olen Bränd Nimega Sina autor ja persoonibrändi veebiakadeemia looja. 

Minu eriliseks kireks on inimesed ja sotsiaalne müük ehk sotsiaalmeedia võimaluste integreerimine müügiprotsessidesse. Ma usun, et äri toimub inimeste, mitte ettevõtete vahel ja keskendun oma töös väga palju tegevjuhtide, omanike ja töötajate aktiivsele ja teadlikule rollile sotsiaalmeedia turunduses. Brändide personaliseerimine ehk inimlikumaks muutmine ja persoonide brändimine ehk inimeste eristumise ja väärtuspakkumise atraktiivne pakendamine on ühe medali kaks poolt, mis mind turunduse ja sotsiaalmeedia juures kõige enim paeluvad.

Ma olen veendunud, et ainus viis eduka ja õnneliku elu loomiseks on leida tõesed vastused kolmele küsimusele – kes sa tegelikult oled, mida sa tegelikult teha tahad ja kõige olulisem küsimus „miks“? Enamasti on meie suurimaks probleemiks, et meil pole aega peatuda ja päriselt iseendasse vaadata. Juba Carl Jung ütles: „Su eesmärgid saavad selgeks alles siis, kui sa vaatad enda südamesse.“

www.olesijasaue.com

Aili Nurmeots – olen Gallupi tugevuste coach, sertifitseeritud juhtide coach, koolitaja, praktiseeriv juht ja ICF liige. Usun, et tõeline muutus saab alguse iseendast ja mul on suur au ja rõõm olla coachina nende inimeste ja meeskondade kõrval, kes on otsustanud iseenda muutmise põneva ja väljakutsuva teekonna ette võtta. Aitan inimestel ja meeskondadel pöörata ideed tulemusteks ning nõrkused tugevusteks.
 
Usun siiralt, et tõeline muutus saab alguse iseendast ja mul on suur au ja rõõm olla coachina nende inimeste ja meeskondade kõrval, kes on otsustanud iseenda muutmise põneva ja väljakutsuva teekonna ette võtta. Aitan inimestel ja meeskondadel pöörata ideed tulemusteks ning nõrkused tugevusteks.
 
Väärtustan õppimist ja arengut ning tasakaalu ja positiivset jõustamist. Soovin, et kõik inimesed saaksid töötada oma tugevuste tsoonis ning tõeliselt nautida seda, mida nad teevad. Paraku näitavad uuringud, et vaid 15% inimestest on oma tööga päriselt rahul ja väga suurt osa rahulolematusest on tingitud otsesest juhist. Tahan anda oma panuse, et inimeste tööelu oleks õnnelikum ja teen seda läbi juhtide arendamise ning aidates inimestel ja meeskondadel üles leida oma loomupärased anded, et nad saaksid need oma tugevusteks arendada. Minu supervõime on ideede pööramine tulemusteks ning nõrkused tugevusteks.
 

20. aprill kell 9.30-13.00 toimub Juhi5 avalik koolitus “Kuidas luua tööle tähendus ning leida üles oma tõelised tugevused ja kirg?”. Lisainfo leiat SIIT.