Tugevustel põhinev juhtimine
By
oktoober 25, 2021
Sticky post

“Minu meeskonnaliikmed ei võta vastutust”

“Kuidas suurendada pühendumust ja meeskonna energiataset?”

“Kuidas panna meeskond ühiste eesmärkide poole liikuma?”

Need on sagedased teemad, millega juhid coachide poole pöörduvad. Tihti jõuame coachingu sessioonides kolme tuumprobleemini. Esiteks- juht ei tunne iseennast piisavalt. Teiseks- ta ei oska ennast teistele arusaadavaks teha. Kolmandaks- ta ei tunne piisavalt oma meeskonnaliikmeid, et osata neid särama panna. 

Isegi kui juht on “tehniliselt” kõik õigesti teinud, on miski, mis ei lase meeskonnal täistuuridel töötada. Eesmärgid on sõnastatud, regulaarselt vaadatakse tulemusi üle jne, kuid midagi on veel puudu. Milles on asi? 

Gallup määratleb meeskonda kui gruppi ebatäiuslikke kuid andekaid inimesi, kes väärtustavad igaühe tugevusi ning vajavad üksteist parimate tulemuste saavutamiseks. Igas tiimis on isiksused, kes ühelt poolt rikastavad meeskonda, teisalt aga põhjustavad erimeelsusi ja arusaamatusi. 

Tiimide suurepäraseks toimimiseks tuleb teadlikult tegeleda suhete juhtimisega. Ausad suhted algavad iseendale ausalt otsa vaatamisest. Alustuseks peame ise endast aru saama. Seejärel oskama ka teistele öelda, mida meeskonda toome ja vajame. 

Gallupi tugevuste leidja on hea tööriist iseenda ja oma meeskonna tugevuste analüüsimiseks. Turvalises keskkonnas ja positiivses võtmes oma tugevustest rääkides sünnivad võimsad koostöövõrgustikud. Näiteks üks on tugev strateegilises mõtlemises, teine aga tähtaegade hoidmises ja tegutsemises. 

Kui lasta inimestel iga päev teha seda, milles ta hea on, siis ta silm särab, ta tahab hommikul tööle tulla ning ta on päriselt pühendunud ja tulemuslik. 

Uuringud näitavad, et oma tugevusi igapäeva töös rakendavad inimesed on 6 korda rohkem pühendunud ja 3 korda rohkem rahul oma eluga üldiselt. 

Kui tahad oma tugevusi teadlikumalt kasutada, tule Juhi5 arenguprogrammi! 

Meiega koos õpid kasutama oma andeid ning tugevusi, mis aitavad Sul:

  • Suurendada oma unikaalsust juhina
  • Rakendada oma meeskonna ja organisatsiooni potentsiaali
  • Tunda suuremat rahulolu oma saavutustest ja tasakaalus elust

Kohtumiseni Juhi5 programmis!

Aili Nurmeots juhib I moodulit – Juhi tugevused. Ta on meie Tugevuste Kandja. Ta räägib, kaardistab ja mõtestab juhi enda tugevused. Vaatame, kuidas neid ressursse teadlikult kasutada, nii endas kui meeskonnas. Õpime kasutama oma tugevusi parimal moel!

Esimeses moodulis saame üksteise ja iseendaga paremini tuttavaks – arutleme, milles peitub Sinu kõige suurem ressurss, kuidas oma loomupäraseid andeid tugevusteks arendada ning kuidas meeskondi tugevuste keskselt juhtida. Esimese mooduli lõpuks loodan sind keerata tugevuste usku, et saaksid olla pingutamata Sina ise ning märgata ja välja tuua parimat teistes.