Uskumuste mõistmine ja paljastamine- ülim vahend muutuse tegemiseks
By
oktoober 4, 2021
Sticky post

 

“Miks sa koged seda, mida sa koged?“ 

See on väga mõjus küsimus , mis defineerib sinu uskumused.

Uskumused on mõttemustrid, mis põhjustavad selle, et te jääte selliseks, nagu te olete. Need on põhjused, miks teete neid asju, mida te alati teete. Kordate samu vigu uuesti ja uuesti ning kogete seda, mida te kogete. Lihtne juhtnöör ütleb, et igal põhjusel on tagajärg. Miski pole juhuslik. Mõistmine, mida te kogete ja kuidas te ennast tunnete, avab ukse uskumuste maailma. Muutes põhjust on võimalik uus tagajärg. 

Kuidas oma uskumusi avastada

Juhtimiscoachina jõuan selleni tavaliselt läbi uskumuste kaardistamise. Üks minu headest klientidest, kes on meeskonna juht, tundis ja koges pidevalt ülekoormust ja ajapuudust. Alustasime teekonda ja esitasin talle küsimusi, mille abil tema väga selged uskumused ilmnesid nähtavaks. Jagan ühte tema uskumust: “kui tahad, et asjad tehtud saaks, tuleb need ise ära teha”. Täna on tema uskumus muutunud ning tänu sellele arenevad ka tema inimesed Juht ise aga panustab oma ettevõtte arendamisse läbi strateegiate juhtimise. Teisel põneval juhil oli avastus järgmine. Juht kurtis, et tema meeskond on alati koosolekutel vait ja kedagi ei huvita, mis ettevõttes toimub. Küsisin juhi käest arvamust tema inimeste kohta ning tema esimene vastus oli: “mu inimesed ei tea asjadest midagi ja neil puudub arusaamine, mis tegelikult toimub“. Täna on asjad tema jaoks muutunud ja ta ei tunne ennast enam üksikuna. Ta kaasab oma inimesi tegevustesse ning leiab, et tal on maailma kõige nutikamad inimesed. 

Vaadates otsa sellele, mida te arvate ja usute, saab väga selgeks, et need lihtsad uskumused ei ole lihtsalt uskumused. Need on tõed, mille järgi elate ja mida kogete. Uskumused on muudetavad. Kõige olulisem- uued mõttemustrid hakkavad looma uusi valikuid, tegevusi ning tagajärgi. 

Kui paned kirja oma uskumusi, loe need endale ette ja tunneta, kas tunned ennast hästi või halvasti. Kui tunned end halvasti, on põhjust see kahtluse alla seada ja uue uskumuse vastu välja vahetada. Ükskõik, kui ebaloomulik ja võlts see ka ei tundu, mõttemustrite murdmine ja uute kasutusele võtmine aitab Teil teha oma elus kõige suuremaid muutuseid

Igati normaalne on enda jaoks võtta tuge juhtidele mõeldud arenguprogrammist Juhi5 või kasutada personaalse juhtimiscoachi teenust. 

Katsetamiseks Sulle esitan siinkohal küsimuse:  “Juhtimiscoach või juhtide arenguprogramm on … “ 

Vastusele esitage järjest küsimusi, miks te nii arvate, kuni näete enda uskumusi enese arengusse panustamise suhtes.

Mina soovin teile kõige paremaid kogemusi ning olen kontakti kaugusel, kui miski vajab täpsustamist või pakub rohkem huvi. Seniks soovin sulle toredat enese avastamist! 

Reelika Jeferjev juhib V moodulit – Juhi mõtteviis. Reelika on meie Mõttemustrite Maag. Mängleva kergusega ning särtsakalt intrigeerides toob ta välja Juhi mõttemustrid. Leiab viise ning jagab tööriistu, kuidas oma uskumusi ümber programmeerida, et luua just sulle sobivat tulevikku.

Inimesele on antud mõtlemise võime, et luua seda mida inimene tahab. Selleks, et seda võimsat potentsiaali kasutada on vaja lihtsalt mõista kuidas inimese mentaalne programm töötab. Seejärel avaneb võimalus olla oma peas töötava tarkvaraarendaja ja juhtida elu täpselt selliseks nagu ise soovid. Suuname oma fookuse sellele mida tahame ja oluliseks peame ning lõpetame tänase päeva resultaatide tähelepanu andmise. Tänase päeva tulemused on lihtsalt “vana” mõtlemise vili. Mõtlemise muutmine on võimalik ja selle tulemusel käitume ja kogeme seda mida soovime.